Број: 01-012-1085/20 веза

Источна Илиџа, 11.09.2020. године

На основу члана 43. Закона о локалној  самоуправи („Службени гласник РС“ број: 97/16), члана 70. Статута општине Источна Илиџа („ Службене новине Града Источно Сарајево“ број: 13/05, 32/07, 13/08 и 5/12) и Правилника о додјели студентских стипендија број: 01-023-324/20 од 23.07.2020. године,  начелник Општине Источна Илиџа  д о н о с и:

  КОНАЧНУ РАНГ-ЛИСТУ  

 студенaта којима ће општина Источна Илиџа додијелити стипендије за академску 2019/2020. годину            

А) Успјешни студенти првог циклуса студија јавних високошколских установа

Рб

 

Презиме и име Факултет Година

студија

Бр.

Бодова

Просјек оцјена Бр. Бодова Универзитет Бр. бодова 60

ЕCTS

УКУПНО бодова
1. СТАЈИЋ МИЛОШ Медицински факултет VI 10 9,00 9 Источно Сарајево 5 10 34

 

2. ЏЕБО ЈОВАНА Медицински факултет III 4 8,59 9 Источно Сарајево 5 4 22

 

3. МОЈСИЛОВИЋ КРИСТИНА

 

Музичка академија III 4 9,27 9 Источно Сарајево 5 4 22
4. КОНТИЋ  ТИЈАНА Економски факултет III 4 9,18 9 Источно Сарајево 5 4 22
5. ФРЖОВИЋ ТЕОДОРА Медицински факултет III 4 9,89 12 Нови Сад 1 4 21
6. ТИМОТИЈА САРА ПМФ

Хемија

IV 6 7,69 6 Сарајево 3 6 21

 

7. РАДОЈЧИЋ АНА ПМФ Биологија, биохемија III 4 8,54 9 Сарајево 3 4 20
8. ДРАКУЛ  МИЉАН ЕТФ IV 6 7,08 3 Источно Сарајево 5 6 20
9. ГОВЕДАРИЦА  ДРАГАН Машински факултет IV 6 6,85 3 Источно Сарајево 5 6 20
10. КРСТОВИЋ АЊА Медицински факултет III 4 8,20 6 Источно Сарајево 5 4 19
11. КОШАРАЦ  АНА ЕТФ III 4 7,68 6 Источно Сарајево 5 4 19
12. МАТИЋ ИГОР ЕТФ III 4 7,71 6 Источно Сарајево 5 4 19
13. АНДРИЋ  КАТАРИНА ЕТФ III 4 7,61 6 Источно Сарајево 5 4 19
14. НИШИЋ ПЕТАР Правни факултет III 4 8,95 6 Источно Сарајево 5 4 19
15. МАРЈАНОВИЋ МАРКО Филозофски факултет III 4 8,71 6 Источно Сарајево 5 4 19
16. ДРАШКОВИЋ ДАЈАНА Филозофски факултет III 4 8,62 6 Источно Сарајево 5 4 19
17. ШТАКА НИНА Економски факултет II 2 9,36 9 Источно Сарајево 5 2 18
18. ВУЛЕТИЋ  КАТАРИНА Музичка академија II 2 9,13 9 Источно Сарајево 5 2 18
19. ТРИФУНОВИЋ РАЈКО Филозофски факултет II 2 9,05 9 Источно Сарајево 5 2 18
20. ЦРНОГОРАЦ ЈЕЛЕНА Фармацеутски факултет III 4 8,14 6 Сарајево 3 4 17
21. СИКИМА АНА ПМФ

Хемија

III 4 7,65 6 Сарајево 3 4 17
22. ПАПАЗ ЈОВАНА Аrizona Western Collage II 2 9,84 12 Калифор-нија 1 2 17
23. ГОЛИЈАНИН МАРИЈА Медицински факултет I 2 9,20 9 Источно Сарајево 5 0 16
24. КЕЊИЋ АНАСТАСИЈА Медицински факултет I 2 9,17 9 Источно Сарајево 5 0 16
25. ЛУБУРА ИРЕНА Медицински факултет I 2 8,67 9 Источно Сарајево 5 0 16
26. МИЧИЋ ВЛАДАН ЕТФ III 4 7,41 3 Источно Сарајево 5 4 16
27. МАРКОВИЋ СТЕФАН ЕТФ III 4 7,07 3 Источно Сарајево 5 4 16
28. ШАРОВИЋ НИКОЛА ЕТФ III 4 6,95 3 Источно Сарајево 5 4 16
29. БОЗАЛО РИСТО Машински факултет III 4 6,95 3 Источно Сарајево 5 4 16
30. ТОШИЋ  АЛЕКСАНДРА ПМФ Биологија, Генетика II 2 9,10 9 Сарајево 3 2 16
31. МАУНАГА МАРКО ЕТФ III 4 6,55 3 Источно Сарајево 5 4 16
32. МАЉУКАН  РОМАНА ЕТФ II 2 8,47 6 Источно Сарајево 5 2 15
33. ТУШЕВЉАК ЈОВАНА ЕТФ II 2 8,36 6 Источно Сарајево 5 2 15
34. БЕЈАТОВИЋ ЈОВАНА ЕТФ II 2 8,33 6 Источно Сарајево 5 2 15
35. КЕШЕЉ АЊА ЕТФ II 2 8,31 6 Источно Сарајево 5 2 15
36. ВЛАШКИ МИЛАН ЕТФ II 2 7,72 6 Источно Сарајево 5 2 15
37. ГРАБОВАЦ ИВОНА Медицински факултет II 2 7,69 6 Источно Сарајево 5 2 15
38. МАЦАН ПЕТАР Филозофски факултет II 2 8,57 6 Источно Сарајево 5 2 15
39. САМАРЏИЈА ЖЕЉАНА Медицински факултет

 

II 2 7,78 6 Источно Сарајево 5 2 15

 

40. КЕЊИЋ ИВОНА ПМФ Биологија, Генетика I 2 9,44 9 Сарајево 3 0 14
41. ТОДОРОВИЋ МАЈА ПМФ Биологија, Микробиологија I 2 9,33 9 Сарајево 3 0 14
42. КЕЊИЋ ЈЕЛЕНА Медицински факултет

 

I 2 8,60 6 Источно Сарајево 5 0 13
43. КАПЕТИНА ДЕЈАНА Медицински факултет

 

II 2 8,11 6 Сарајево 3 2 13
44. ЛУБУРА МАРКО ЕТФ I 2 8,00 6 Источно Сарајево 5 0 13
45. ЊЕГО ЖЕЉКА ПМФ Биологија, Биохемија II 2 7,73 6 Сарајево 3 2 13
46. ПАНДУРЕВИЋ БОЈАН ЕТФ I 2 7,71 6 Источно Сарајево 5 0 13
47. РАШОВИЋ САРА Медицински факултет II 2 7,62 6 Бања Лука 3 2 13
48. РИСТОВИЋ МАРИЈА ПМФ Биологија, Микробиологија II 2 8,60 6 Сарајево 3 2 13
49. МИЈОВИЋ  НИКОЛИНА Машински факултет II 2 7,44 3 Источно Сарајево 5 2 12
50. ФИЛИПОВИЋ НЕНАД Машински факултет II 2 7,30 3 Источно Сарајево 5 2 12
51. ЛУБУРА МАРИЈАНА Машински факултет II 2 6,92 3 Источно Сарајево 5 2 12
52. ШТАКА МАРКО Факултет техничких наука II 2 8,43 6 Нови Сад 1 2 11
53. ПАРАШ ЊЕГОШ Фармацеутски факултет I 2 8,33 6 Сарајево 3 0 11
54. ГАЛИЈАШЕВИЋ  АНДРЕА Фармацеутски факултет II 2 7,54 3 Сарајево 3 2 10
55. СТАНИЋ МАРИЈАНА Медицински факултет I 2 7,40 3 Источно Сарајево 5 0 10
56. ЂУРОВИЋ МАЈА Фармацеутски факултет II 2 7,17 3 Сарајево 3 2 10
57. ЦВЈЕТИНОВИЋ НИНА Факултет техничких наука I 2 8,28 6 Нови Сад 1 0 9

 

Б) Ученик генерације

 

Рб

 

Презиме и име Школа
1. ПОТРЕБИЋ

ЈОВАН

Средњошколски центар

Источна Илиџа

 

НАПОМЕНА:

 У складу са чланом 7. Правилника о додјели студентских стипендија, средства која не буду распоређена успјешним студентима, распоређују се Одлуком начелника општине на основу прикупљених захтјева студената у току календарске године, а на приједог Комисије за додјелу различитих помоћи, именоване на основу Правилника бр. 01-023-44/17, студентима сљедећих категорија:

  • студенти из социјално угрожених породица,
  • студенти – дјеца погинулих бораца ВРС,
  • студенти – дјеца РВИ од I до IV категорије, цивилне жртве отаџбинског рата,
  • студенти без једног или оба родитеља,
  • студенти из породице са два или више студената,
  • студенти из породица са четверо и више дјеце
  • студенти са инвалидитетом

 

НАЧЕЛНИК ОПШТИНЕ

Маринко Божовић